Cykl artystycznych działań kontynuowany: Płock ozdobiony kolejnym mural

Miasto Płock stało się siedzibą dla świeżo powstałego murale, który swoją pogodną tematyką wyróżnia się na tle miejskiego krajobrazu. Znajduje się on na płockim osiedlu Stare Miasto, a dokładnie na ścianie budynku stojącego przy parkingu „z tyłu” Płockiej Galerii Sztuki. Ten artystyczny projekt jest rezultatem współpracy między RMO Stare Miasto a plenerowym studiem artystycznym Donut Studio, które zrealizowało ten mural na prośbę lokalnej społeczności, dzięki wsparciu finansowemu od Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Co ciekawe, ów mural wyróżnia się nie tylko swoją lokalizacją, ale i motywem przewodnim. Jest nim natura oraz żwawe kolibry, które znacznie odróżniają go od innych murale znajdujących w Płocku. To dodatkowo podkreśla jego wyjątkowość i optymistyczny charakter.

W zarządzie Rady Mieszkańców Osiedla Stare Miasto (RMO) twierdzą, że pomysł utworzenia nowego murale pasuje doskonale do ich długofalowego planu upiększania miasta. Ich działania dotyczące miejskich dekoracji są konsekwentnie kontynuowane, a RMO Stare Miasto jest organizatorem wielu inicjatyw mających na celu podniesienie estetyki ich okolicy. Jednak nadmieniają, że „nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa”, sugerując tym samym, że na mieszkańców czekają kolejne projekty artystyczne w niedalekiej przyszłości.