Debiutujący letni festiwal w Płocku – odkrywanie sztuki teatralnej w wielu formach

Zaplanowany na najbliższy weekend, nowy letni festiwal w Płocku, ma przyciągnąć miłośników sztuki na płocką starówkę. Organizatorzy wydarzenia nie kryją już swoich planów i obiecują, że będzie to hit.

Podczas dwudniowego „Festiwalu Form Wielu”, który odbędzie się 22 i 23 czerwca na starówce w Płocku, odwiedzający będą mogli podziwiać różnorodne formy sztuki teatralnej. Historyczna część miasta przemieni się w ogromną scenę, gdzie przez kilka godzin publiczność będzie miała okazję spotkać artystów teatru ulicznego z całego kraju.

„Przygotowaliśmy szereg przedstawień, które zostaną wkomponowane w przestrzeń naszego Starego Rynku. Wydarzenie to będzie syntezą różnych form artystycznych: teatru lalkowego, szczudlarskiego, elementów cyrkowych oraz teatru cieni. Zapraszamy do odkrycia innego wymiaru teatru, który wykracza poza tradycyjne słowo.” – mówi Łukasz Jarzyński ze Stowarzyszenia „Człowiek Kultura”, organizatora festiwalu.

Głównym celem festiwalu jest zaprezentowanie pełnego spektrum teatru ulicznego każdemu, kto zdecyduje się odwiedzić Rynek Starego Miasta w Płocku podczas najbliższego weekendu.

„Zorganizowaliśmy osiem występów – po cztery dla każdego dnia. Dodatkowo zaplanowaliśmy warsztaty plastyczne i animacje dla dzieci, dzięki współpracy z Muzeum Mazowieckim w Płocku. ” – dodaje Przemysław Jarzyński, prezes Stowarzyszenia „Człowiek Kultura”.