Spotkanie z czworonożnymi przyjaciółmi: Wielka szansa na adopcję dla płockich psów ze schroniska

Znajdujące się w Płocku schronisko dla zwierząt jest domem dla wielu psów, które niecierpliwie oczekują na adopcję. Już tej niedzieli, masz szansę spotkać te urocze stworzenia, a może nawet odnaleźć swojego nowego przyjaciela na czterech łapach.

Tego dnia, 23 czerwca o godzinie 16:00, spod katedry wyruszy spacer pod motto „Z bezdomniaka na adopciaka”. Wolontariusze z miejscowego schroniska oraz Stowarzyszenia Udana Adopcja, przyprowadzą kilkanaście psów, które marzą o nowym, ciepłym domu. Przewidywany czas trwania wydarzenia to około 2 godziny.

Spacer będzie prowadził trasą od katedry, przez wzgórze tumskie, farę i ratusz, ulicą Grodzką i z powrotem do katedry. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich chętnych, również najmłodszych, dla których przygotowane zostały dodatkowe atrakcje.

Dzieci będą mogły skorzystać z kącika dla najmłodszych, gdzie czekać na nie będą Minionek i Bing z Centrum Zabaw Happy Park, brokatowe tatuaże i przybory do rysowania. Dodatkowo, będą miały okazję poznać psiaki ze schroniska, porozmawiać z wolontariuszami oraz dowiedzieć się więcej o procesie adopcyjnym – zapowiadają organizatorzy.

Podczas akcji, uczestnicy będą mieli okazję nie tylko spędzić czas w towarzystwie psów, ale też podjąć decyzję o adopcji. W schronisku w Płocku czeka na nowy dom aż 225 psów (w tym 19 przebywających w domach tymczasowych) oraz 40 kotów.

Organizatorzy serdecznie zapraszają także 29 czerwca na Dzień Otwarty w płockim schronisku. Planowane są m.in. zwiedzanie schroniska oraz możliwość odwiedzenia kocich wolier i pogłaskania futrzaków pod okiem wolontariuszy. Tego dnia planowane jest również spotkanie edukacyjne w Galerii Wisła, gdzie zaprezentowane zostaną 2-3 psiaki. Chcemy zwrócić uwagę na problem porzucania zwierząt, który niestety zawsze nasila się w sezonie wakacyjnym. Mamy nadzieję, że nasze inicjatywy zachęcą przynajmniej część osób do adopcji – dodaje Karolina Jaroszewska z płockiego schroniska.

Dla tych, którzy nie są w stanie zaadoptować zwierzaka, schronisko z radością przyjmuje zgłoszenia na wolontariuszy. Wspomaganie zwierząt poprzez wolontariat ma ogromny wpływ na poprawę ich dobrostanu.