Przebudowa na ulicy Chopina wprowadza zmiany w kursowaniu płockich autobusów od 5 lipca

Ulica Chopina w Płocku przechodzi gruntowną przebudowę, co pociąga za sobą konieczność zamknięcia niektórych jej odcinków. W związku z tym, od 5 lipca rozpoczyna się nowa organizacja ruchu dla wybranych linii autobusowych działających na tym terenie. Wiadomość ta została przekazana przez Komunikację Miejską, która jednocześnie ostrzega mieszkańców o możliwych modyfikacjach dotyczących tras.

Publikacja: piątek, 5 lipiec 2024, 10:53. Aktualizacja: piątek, 5 lipiec 2024, 11:13.
Autorka: Gabriela Bieńkowska. Fotografia: KM Płock.

Wykonane przez KM Płock zdjęcie główne ilustruje obecną sytuację na ul. Chopina.

Na marginesie warto przeczytać również artykuły dotyczące wielomilionowej inwestycji drogowej w Płocku o dużej skali, niepokojącym wzroście skrajnego ubóstwa oraz ekstremalnym wyzwaniu stojącym przed płocczaninem – podróż 3600 km z trzygodzinnym snem na dobę przez góry.

Kolejna faza modernizacji ulicy Chopina rozpoczyna się w pobliżu dworca PKP. Z powodu prac, zamknięto skrzyżowanie z ulicą Obrońców Płocka. Od 5 lipca wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy dla niektórych linii autobusowych, o czym poinformowała Komunikacja Miejska.

Na trasach linii 14 i 32 dojdzie do zmian. Autobusy poruszające się w kierunku Podolszyc/Banacha będą jeździły ulicą Mickiewicza przez przystanek Dworzec kolejowy 04 – na ul. Mickiewicza przy Netto. Natomiast busy jadące w kierunku Winiar/Orlenu zatrzymają się na dotychczas nieaktywnym przystanku Dworzec kolejowy 01 – na ul. Chopina bezpośrednio przy dworcu autobusowym.

Jak zmieniło się kursowanie linii 18 i 25? Początek trasy pozostaje bez zmian na stanowisku na dworcu autobusowym. Autobusy jadące w kierunku dworca zatrzymają się na dotychczas nieaktywnym przystanku Dworzec kolejowy 04 na ul. Mickiewicza przy Netto, a następnie zakończą trasę na stanowisku na dworcu autobusowym.