Książnica Płocka zaprasza na spotkanie autorskie

książnica płocka

Książnica Płocka zaprasza wszystkich czytelników na autorskie spotkanie z miejscowym pisarzem Jackiem Ostrowskim.

Nowa sala i nowa książka

Książnica Płocka dysponuje obecnie nową salą, która znajduje się w mediatece eMKa. We wtorek 21 lipca o godzinie 17 odbędzie się spotkanie autorskie z płockim pisarzem Jackiem Ostrowskim, który opowie o swojej najnowszej książce pt. „Świrus”. Spotkanie poprowadzi dyrektor Książnicy Pani Joanna Banasiak.

„Świrus” czyli kontynuacja serii Ostrowskiego

Akcja książki toczy się na terenie Płocka w latach 70-tych. Czytelnicy a w szczególności Ci, którzy są mieszkańcami Płocka będą mieli wspaniałą okazję do przeżycia sentymentalnej podróży po starym Płocku. Akcja książki odbywa się bowiem min. na wiślanym nadbrzeżu, w hotelu Petropol oraz ulicy Tumskiej. Bohaterką powieści tak samo jak we wcześniejszych częściach jest Zuza Lewandowska, która w 2019 roku została uznana za najciekawszą postać polskich powieści kryminalnych i sensacyjnych.

Nową książkę Jacka Ostrowskiego będzie można zakupić przed samym spotkaniem. Ze względu na obecną sytuację sanitarną ilość miejsc jest ograniczona. Na spotkaniu obowiązywać będzie reżim sanitarny a wszyscy jego uczestnicy będą proszeni o wypełnienie oświadczeń.