Od poniedziałku zamknięcie ważnej drogi!

Istotna wiadomość dla wszystkich mieszkańców Płocka i tych, którzy przejeżdżają przez to miasto – chodzi o zamknięcie ul. Kolejowej. Decyzja ta związana jest z rozpoczęciem planowanej przebudowy.

Zaczęło się od opóźnienia

Warto też podkreślić, że zamknięcie wspomnianej ulicy miało nastąpić wcześniej, bo 16 sierpnia. Opóźnienie rozpoczęcia prac to efekt opóźnienia w dostawie materiałów budowlanych.

Na początku działania będą dotyczyć odcinka między skrzyżowaniem z ul. Popłacińską a rondem Lajourdie. Oczywiście ustalono także objazdy – do objazdów posłuży ul. Popłacińska i Portowa. Na temat zakresu prac można opowiadać długo – przede wszystkim chodzi o kanalizację deszczową, nowe chodniki i nawierzchnię. Nie można również zapomnieć o oświetleniu.

Zakończenie pierwszego etapu zakłada przeniesienie się na odcinek między ul. Popłacińską a Zieloną. Wiadomo także, że wszystkie prace mają zakończyć się do 30 listopada.

Koszt inwestycji to ok. 6,3 mln zł. Ważne jest też to, że możemy mówić o uzyskaniu dofinansowania – dofinansowanie wyniosło 2 mln zł.