Bieg alejkami płockiego zoo

Bieganie i zoo to połączenie, które być może brzmi zaskakująco, ale powodów do zdziwienia nie ma. Krótko mówiąc, chodzi o III edycję nocnego biegu w płockim zoo.

Chętnych nie brakowało!

Nocny bieg w płockim zoo to najlepszy dowód na to, że biegać możemy w różnych okolicznościach. Można też powiedzieć, że wszystko sprowadza się do chęci i odpowiedniego przygotowania.

Zainteresowani musieli pokonać trasę, która wynosiła ok. 4,3 km. Najszybciej trasę pokonał Przemysław Giżyński – przedstawiciel Płockiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Czas zwycięzcy to 15:46. Druga lokata przypadła Dariuszowi Nowakowskiemu, a trzecie miejsce zajął Jarosław Kordulasiński. Walką o drugą pozycję była niezwykle zacięta, ponieważ obu panów dzieliły cztery sekundy (17:02 i 17:06). Można też dodać, że zacięta rywalizacja dotyczyła trzech panów – tuż za podium znalazł się Igor Frydrysiak – jego strata do trzeciego miejsca nie przekroczyła sekundy!

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wyłącznie kobiety, najlepszy wynik uzyskała Małgorzata Daszkiewicz – uzyskany przez nią czas to 18:36. Kolejne pozycje przypadły Magdalenie Smykowskiej (19:27) i Aleksandrze Gałczyńskiej (20:43).

Na mecie zameldowało się 117 uczestników.