1000 km rowerem bez przerwy na sen – chodzi o pomoc dla chorej 19-latki

Płocki policjant zamierza przejechać 1000 km rowerem bez przerwy na sen – coś niezwykłego, prawda? Trzeba jednak pamiętać o tym, że sport jest istotny, ale mowa o sytuacji, w której najważniejsze jest coś innegopomoc chorej dziewczynie.

Nieoperacyjny guz

Wydarzenie to dotyczy 19-letniej Aleksandry Ziomkadziewczyna ma nieoperacyjnego guza nowotworowego w klatce piersiowej. Jak się można domyślić, jedyną szansą na uratowanie życia jest kosztowne leczenie.

Akcje już wsparły ZIP Laboratoriawsparcie wynosi 10 zł za każdy przejechany kilometr. Możemy też mówić o pomocy ze strony Samorządu Mazowsza – chodzi o konferencję, podczas której doszło do przekazania zestawów akcesoriów kolarskich. Nie można też zapomnieć o tym, że na licytację trafią również inne fanty od samorządu. Bardzo ważne jest także to, że chorą nastolatkę mogą wesprzeć wszyscy zainteresowani – na portalu zrzutka.pl jest zbiórka.

Początek niezwykłej trasy już jutro – start odbędzie się w Radomiu. Możemy wyróżnić odcinek z Radomia na Hel i z Helu do Szczecina.