Przy płockiej filii Politechniki Warszawskiej pojawił się nowy akademik!

Przy płockiej filii Politechniki Warszawskiej mamy akademik, który został przygotowany przez studentów i pracowników płockiego Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami. Warte podkreślenia jest też to, że mowa o miejscu, które jest już gotowe na przyjęcie gości.

Dla kogo?

W ten sposób dochodzimy do najważniejszego – wspomniany akademik możemy określić też hotelem. Co więcej, chodzi o miejsce dla pszczół. Realizację tego pomysłu można określić formą uczczenia tego, co działo się 20 maja. Dla niezorientowanych – tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Wiadomo też, że akademiki (czy też hotele) powstały choćby ze starych mebli, drzewa, pędów roślin czy słomy. Dobrze również zdawać sobie sprawę z tego, że rola pszczół w ekosystemie jest nieoceniona. Co za tym idzie, możemy też rozmawiać o wielkiej pomocy dla ludzi. Krótko mówiąc, ludzie muszą być świadomi tego, co się dzieje. Niewiedza to prosta droga do mniejszych lub większych kłopotów. Do tego nie sposób zapomnieć o tym, że od kilkunastu lat mamy do czynienia z masowym wymieraniem pszczół.

Jak łatwo można zauważyć, sytuacja jest trudna. Niemniej jednak rzeczywistość może ulec zmianie i na tym powinniśmy się koncentrować.

Jeżeli interesujesz się informacjami ze stolicy, warto zajrzeć pod ten adres.