Koniec kolejnego etapu Wiślanej Odysei!

Za nami 6. etap Wiślanej Odysei – wydarzenie to polega na zbieraniu śmieci z brzegów Wisły. Warto też wiedzieć, że 12 czerwca akcja ta dotarła do Płocka i działo się naprawdę sporo!

Chętnych nie zabrakło

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że możemy mówić o sporym zainteresowaniu sprzątaniem – mogliśmy zauważyć wolontariuszki, jak i wolontariuszy. Wypada też odnotować, że w akcji brał udział Dominik Dobrowolski. Dobrowolski jest ekologiem, podróżnikiem oraz pomysłodawcą i organizatorem Wiślanej Odysei. Ciekawe jest też to, że zdecydował się on przypłynąć do Płocka kajakiem – jego podróż rozpoczęła się w Warszawie, gdzie dzień wcześniej mieliśmy początek 6. etapu Wiślanej Odysei.

Dobrze też wziąć pod uwagę, że projekt Wiślana Odyseja ciągle trwa! Następny etap odbędzie się z Płocka do Torunia. Wiadomo też, że sprzątanie odbywać się będzie w dniach 8-10 lipca. Warto również pamiętać, że branie udziału w tym wydarzeniu jest ważne, ale trzeba też odpowiedzieć na pytanie, co dalej? Krótko mówiąc, troska o czystość jest czymś, o co należy dbać zawsze.

Tutaj przeczytasz o tym, co dzieje się w Warszawie.