W mieście zainwestowano w podwieszany chodnik

Posiadłość w Ciechomicach pochwaliła się debiutem pierwszej w Płocku ścieżki wiszącej. Jakie jest jej przeznaczenie? Zastępca prezydenta miasta, Piotr Dyśkiewicz, wyjaśnia przeznaczenie konstrukcji.

Niedawno w Płocku na ulicy Browarnej, znajdującej się na osiedlu Ciechomice, odsłonięto podwieszany chodnik. Tego typu chodnik nie został wybrany ze względu na walory estetyczne czy modę, ale pełni funkcję praktyczną i ekologiczną. Piotr Dyśkiewicz wyjaśnił to na swoim Facebooku, zaznaczając, że ma on być korzystny dla jednego z gatunków roślin występujących w okolicy.

Ponieważ na pobliskim terenie rosła majestatyczna Robinia akacjowa, wybrana technologia została wdrożona w celu jej ochrony. Płyty chodnikowe ułożono na nadprożach strunobetonowych w strefie ochronnej drzewa, dzięki czemu zachowano jego system korzeniowy i nie pogorszono warunków ekologicznych. Przy wykonywaniu tych prac uwzględniono również ustalone rok wcześniej wytyczne dotyczące ochrony zieleni przy planowaniu i realizacji inwestycji. Powierzchnia objęta chodnikiem wynosiła około 30 m2. Wykonanie tego zadania Wydział Spraw Komunalnych powierzył Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych MUNISERWIS. O tej wiadomości poinformował na swoim profilu zastępca prezydenta Płocka.