Start regionalnych pucharów piłki nożnej młodzików

8 maja rozpoczną się finały wojewódzkie XXIII Pucharu Tymbarku, czyli trzecia faza eliminacji przed wielkim finałem. Mecze potrwają do 27 maja, a szkoły z województwa mazowieckiego będą walczyć o możliwość reprezentowania swojego województwa w Warszawie w dniach 22-24 maja. W tym roku osiem najlepszych drużyn Pucharu Tymbarku zaprezentuje się na Stadionie PGE Narodowym 16 czerwca, podczas towarzyskiego meczu Polska-Niemcy.

Podczas 23. Pucharu Tymbarku mecze na etapie gminnym i okręgowym odbyły się w 98% powiatów. Aspirujący młodzi piłkarze z całego kraju rywalizują na różnych boiskach, dążąc do ostatecznej nagrody – spotkania z reprezentacją Polski. Ich ostatnią przeszkodą będą mecze na Stadionie PGE Narodowym, gdzie zagrają tego samego dnia, co ich bohaterowie z reprezentacji – 16 czerwca, przed meczem Polska-Niemcy. Najpierw jednak muszą pomyślnie przebrnąć przez finały wojewódzkie, rozpoczynające się 8 maja.

W finałach wojewódzkich weźmie udział 1,755 drużyn. 16 najlepszych drużyn, po jednej z każdego regionu, zarówno w dywizjach dziewcząt i chłopców U-10 i U-12 awansuje do finałów krajowych. Natomiast w rozgrywkach U-8 awansuje tylko do poziomu regionalnego.