Co warto zwiedzić w powiecie płockim?

Jezioro Górskie, Jezioro Ciechomickie, Jezioro Lackie, Jezioro Zdworskie, Jezioro Sędeńskie, Rezerwat przyrody Jastrząbek, Rezerwat przyrody Dąbrowa Łącka, zespół pałacowo-parkowy w Nowym Duninowie, Port Nowy Duninów, Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim, Wyspy Zakrzewskie, Dwór w Główczynie czy Zapora na rzece Płonce w Bylinie – to tylko garstka opcji, jakie prezentuje powiat płocki na weekendowy spacer lub relaks. Czy znasz te lokalizacje? Jeśli nie, to czas je poznać.

Najbliższe z naszych rekomendacji są często uważane za wakacyjne miejsca do spędzania czasu w pobliżu wody, ale jest w nich coś więcej. Znaczna część otaczająca te zbiorniki pozostaje nieoswojona i daje szansę na cieszenie się naturą. Oba jeziora znajdują się na Pojezierzu Gostynińsko-Włocławskim i ze względu na swoją płytkość zaliczane są do zbiorników polimiktycznych. Dla osób zainteresowanych leśnym spacerem wokół Jeziora Górskiego idealnym wyborem jest brzeg północny z łagodnym zboczem i lasem sosnowym lub brzeg południowy przylegający do lasu zdominowanego przez graby i dęby.

Jezioro Ciechomickie połączone jest z Jeziorem Górskim strumieniem, który w okresie letnim czasami wysycha. Brzegi tego jeziora są na ogół niższe i częściej występują tu piaszczyste plaże, natomiast w kierunku południowo-wschodnim i wschodnim napotkamy wysokie lasy mieszane z bogatym podszyciem.