"Zabawa Weselna" – niezapomniane świętowanie w Rogozinie

W nadchodzącą sobotę, malownicza miejscowość Rogozino, położona niedaleko Płocka, stanie się areną wyjątkowego wydarzenia – „Zabawy Weselnej”. Jak podkreśla Marek Wojciechowski, lider „Młodego Rogozina”, to wyjątkowe przedsięwzięcie ma szansę uchodzić za największy ślubny bal w kraju. Organizatorzy zapraszają do udziału absolutnie wszystkich zainteresowanych.

Przygotowana impreza gwarantuje rozrywkę pełną nostalgii, nawiązującą do hucznych wesel z lat 80. i 90. Poprzez starannie opracowany program, organizatorzy zamierzają zapewnić uczestnikom zabawę na poziomie porównywalnym z każdym prawdziwym weselem. Zakończenie planowane jest na godzinę 3:00 po północy.

Marek Wojciechowski z „Młodego Rogozina” opisuje ideę przedsięwzięcia jako hołd dla tradycyjnych polskich wesel, tak dobrze znanych naszym matkom i babciom. Wydarzenie ma na celu przyciągnąć mieszkańców z różnych stron kraju, a nawet Koła Gospodyń Wiejskich z rożnych regionów Polski.

Planowane na najbliższą sobotę święto nie jest zwyczajnym koncertem. To pełnoprawna, choć symulowana, ceremonia ślubna z parą młodą, tradycyjnymi oczepinami i muzyką na żywo.

Uroczyste powitanie młodej pary odbędzie się przy pomocy chleba i soli – symboli tradycji weselnej – a następnie odbędzie się pierwszy taniec oraz typowa zabawa weselna. Za odpowiedni klimat imprezy będzie odpowiadać zespół „Akord”, który zajmie aż 80% scenicznej oprawy wydarzenia.

Resztę programu wypełni gwiazda na miarę okazji – formacja Milano. Nie zabraknie również smacznych potraw dostępnych na stoiskach Koła Gospodyń Wiejskich, biesiady, tortu weselnego, fotobudki czy muzyki live.

Wejście na teren imprezy jest całkowicie bezpłatne, jedynie obszar gastronomiczny organizowany przez KGW będzie płatny. Organizatorzy proszą jednak o pamiętanie o tym, że nie można wnosić produktów spożywczych zakupionych poza terenem wydarzenia.