Wyczekiwane otwarcie basenu Podolanka w Płocku po remoncie

Data 15 października została ogłoszona jako najnowszy termin zakończenia prac renowacyjnych na największym płockim basenie – Podolanki. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Płocku twierdzi, że tym razem to ostateczna data. Inwestycja trwa już od półtora roku, choć pierwotnie miała zakończyć się w grudniu ubiegłego roku. Wielokrotne zmiany terminu otwarcia wywoływały wiele pytań.

Mieszkańcy Płocka z niecierpliwością obserwują postęp prac, które miały zakończyć się w grudniu poprzedniego roku. Basen Podolanka jest najmłodszym i największym obiektem tego typu w mieście, a jego zamknięcie na taki długi okres przysporzyło wielu problemów. Szczególnie dotknięci byli młodzi ludzie i dzieci borykające się z problemami kręgosłupa, dla których korzystanie z basenu stanowiło ważną część terapii.

Obecny remont jest największą inwestycją tego typu w ponad dwudziestoletniej historii basenu. Prace obejmują wymianę niecki, budowę nowego zaplecza z szatniami, dwóch nowych zjeżdżalni dla dzieci oraz strefy relaksu dla dorosłych. W trakcie prac okazało się jednak, że niezbędne jest powiększenie zakresu prac. Wynikało to m.in. z braku pełnej dokumentacji obiektu oraz licznych usterek, na które natrafiali wykonawcy.

Aktualnie prace koncentrują się na ostatnim etapie remontu – przebudowie wieży ze zjeżdżalnią. I tu natrafiono na problemy, między innymi ze stabilizacją gruntu pod tą częścią obiektu. Pomimo komplikacji, strony odpowiedzialne za inwestycję podkreślają, iż bezpieczeństwo i solidność prac są priorytetem, nawet kosztem dłuższego czasu realizacji projektu.

Zgodnie z najnowszymi zapewnieniami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Płocku, basen Podolanka powinien być gotowy do użytkowania 15 października.