Aktywność charytatywna Płocka na rzecz Ukrainy

Do Żytomierza, miasta partnerskiego Płocka na terytorium Ukrainy, wysłane zostały łóżka polowe i agregaty prądotwórcze. Dodatkowo, paczki pełne smakołyków trafiły do dzieci-sierot oraz młodych pacjentów cierpiących na przewlekłe choroby, którzy są pod opieką ukraińskiej Fundacji „Razem dla życia”. Caritas Diecezji Płockiej przekazała również wsparcie w postaci żywności i zabawek.

W ostatnich dniach do Żytomierza oraz pobliskiego ośrodka Fundacji „Razem dla życia” dotarł transport z darami, co było 24. tego typu inicjatywą zorganizowaną przez samorząd Płocka skierowaną na Ukrainę od momentu agresji Rosji w lutym 2022 roku – jak przekazał Konrad Kozłowski z Urzędu Miasta Płocka.

W skład przesyłki wchodziło 50 łóżek rozkładanych zwanych „kanadyjkami” oraz trzy agregaty prądotwórcze. Wsparcie to jest odpowiedzią na potrzeby, które zostały zgłoszone prezydentowi Płocka, Andrzejowi Nowakowskiemu, przez mera Żytomierza, Serhija Suchomlyna – dodał Kozłowski.

Kozłowski zwrócił uwagę, że dodatkowo, dzieci – sieroty i mali pacjenci zmagający się z chorobami nowotworowymi pod opieką fundacji „Razem dla życia” w pobliżu Żytomierza otrzymali 150 paczek ze słodyczami. Te dary zostały w pełni sfinansowane za pomocą środków pochodzących od osób prywatnych i korporacyjnych, jak również miast partnerskich Płocka. Fundusze te były gromadzone na specjalnym koncie pomocowym dla Ukrainy prowadzonym przez samorząd płocki.