W Warszawie czterej policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Podczas jazdy na zmianę służby, czterech funkcjonariuszy policji natknęło się na kierującego, który wykazywał problemy z utrzymaniem odpowiedniego kierunku jazdy. Swoim niebezpiecznym stylem, przypominającym slalom między krawężnikami, zwrócił uwagę sierż. szt. Grzegorza Mojsa, sierż. szt. Przemysława Chojeckiego, st. sierż. Piotra Kaliniuka oraz st. sierż. Patryka Rogalskiego – funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej w Warszawie V.

Dostrzegli oni kierowcę samochodu marki Seat, który swoją nieprzewidywalną jazdą stanowił potencjalne zagrożenie na drodze. Zdołali go jednak bezpiecznie zatrzymać na stacji benzynowej w pobliżu i powiadamiają oficera dyżurnego o zaistniałym incydencie.

Podinsp. Elwira Kozłowska, oficer prasowa komendanta rejonowego policji Warszawa V, podaje w swoim komunikacie: „Na miejsce incydentu przybył patrol policji. Badanie alkoholowe wykazało, że kierowca miał niemal promil alkoholu we krwi”. Dodatkowo okazało się, że sprawcą jest 22-letni obywatel Turcji, który został zatrzymany i umieszczony w areszcie policyjnym.

Kozłowska kontynuuje: „Jazda pod wpływem alkoholu to dowód braku odpowiedzialności, a każdy pijany kierowca stanowi potencjalne ryzyko na drogach. Apelujemy do wszystkich, aby nie byli obojętni na widok nietrzeźwych kierowców i zgłaszali takie przypadki pod numer 112”.

W ostatnim czasie policjanci z Bielan i całej Warszawy zauważyli wzrost liczby nietrzeźwych kierowców, którzy powodują kolizje drogowe. Badania krwi wykazały u nich od 0,7 do 2,4 promila alkoholu. Wszyscy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.