Nowy rekord frekwencji w "Miasteczku Zdrowia" na Orlen Arenie

Grupa Orlen informuje, że podczas ostatniego weekendu prawie 7,2 tys. osób z Płocka i okolic zdecydowało się odwiedzić Orlen Arenę. Na miejscu odbywało się „Miasteczko Zdrowia”, gdzie mieszkańcom oferowano różnorodne konsultacje i badania medyczne bez jakiejkolwiek opłaty.

Kardiolog udzielił porad 420 osobom, a ponad 320 uczestników sprawdziło swój stan słuchu. Z kolei blisko 440 osób skorzystało z możliwości konsultacji zmian skórnych, a 500 przeprowadziło kontrolę ciśnienia krwi. Dodatkowo, aż 520 razy wykonano badanie EKG.

Na terenie areny znalazły się gabinety medyczne z różnymi specjalizacjami. W sumie prawie 300 osób przeszło testy mające na celu sprawdzenie pojemności płuc, a około 120 korzystało z rehabilitacji oddechowej. Lekarze pulmonolodzy udzielali porad blisko 200 osobom, natomiast okuliści przeprowadzili konsultacje dla około 420 pacjentów. Ponadto, dietetycy udzielili wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania aż 320 razy.

Tegoroczna edycja „Miasteczka Zdrowia” szczególnie dbała o najmłodszych pacjentów.

– W tym roku kontynuowaliśmy program badań dla dzieci, w tym konsultacje fizjoterapeutyczne, które przeprowadzono dla 105 dzieci z Płocka – mówi Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem Orlenu. – Aby ułatwić dostęp do naszych usług, tegoroczne wydarzenie organizowane było przez dwa dni. Obserwujemy rosnącą świadomość społeczną i zrozumienie, że zdrowie w dużej mierze zależy od samych jednostek.

„Miasteczko Zdrowia” nie ograniczało się tylko do kwestii medycznych. Uczestnicy mogli także skorzystać z różnych atrakcji dodatkowych, takich jak animacje czy pokazy pierwszej pomocy.

Warto przypomnieć, że „Miasteczko Zdrowia” jest organizowane od 2019 roku. Przez wszystkie sześć edycji tego wydarzenia udzielono ogółem 23 tysiące konsultacji i porad medycznych.