50-latek poszukiwany przez policję z Sierpca skrył się w sklepie, ale nie umknął prawu

Na terenie miasta Sierpca doszło do zatrzymania 50-letniego mieszkańca lokalnego powiatu, który był poszukiwany przez funkcjonariuszy miejscowej Komendy Powiatowej Policji. Mężczyzna, mający na swoim koncie wyrok dwóch i pół roku pozbawienia wolności, usiłował ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości, co jednak nie powstrzymało policjantów przed jego zatrzymaniem.

Przez kilka ostatnich miesięcy, śledczy z sierpeckiej policji bezustannie tropili mężczyznę, który mimo skazania na karę więzienia przez sąd, próbował uniknąć konsekwencji swoich czynów. Zdawał sobie sprawę z faktu, że jest poszukiwany, co skłoniło go do częstych zmian miejsca pobytu.

W trakcie działań operacyjnych, funkcjonariusze zdobyli informacje sugerujące, że poszukiwany mężczyzna może znajdować się w Sierpcu. Jak przekazała asp. Katarzyna Krukowska z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, w miniony wtorek, tuż po godzinie 15:00, policjanci dostrzegli 50-latka w pobliżu jednego ze sklepów spożywczych. Mężczyzna, zauważywszy nadchodzących funkcjonariuszy, wpadł w panikę i schował się w sklepie, licząc na to, że go nie zauważą. Plan okazał się jednak nieudany – policjanci natychmiast wsiedli do środka i zatrzymali mężczyznę.

Tego samego dnia, po dokonaniu aresztowania, 50-latek został przekazany do zakładu karnego, gdzie ma odbyć nałożoną na niego karę dwóch lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.