Zaproszenie na "Dzień Polskiej Ekologii" – kiermasz ekologicznej żywności najwyższej jakości w Płocku

W kontekście obchodów Dnia Rolnictwa Ekologicznego, który przypada na 23 września na terenie Unii Europejskiej, miasto Płock przygotowuje się do organizacji wyjątkowego wydarzenia. Już w nadchodzącą sobotę odbędzie się tam „Dzień Polskiej Ekologii” Kiermasz Żywności Wysokiej Jakości. Na licznych stoiskach, odwiedzający będą mieli możliwość odkrywać certyfikowane produkty ekologiczne z różnych regionów naszego kraju, a dodatkowo czeka ich szereg atrakcji. Za organizację tego wydarzenia odpowiadają Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Stowarzyszenie Polska Ekologia.

Cel tej imprezy jest nie tylko przybliżenie społeczeństwu zalet produkcji ekologicznej i rolnictwa ekologicznego, ale również uświadomienie wpływu tych praktyk na stan środowiska naturalnego i klimatu, a także na zdrowie ludzi i zwierząt.

Kiermasz odbędzie się w jedno z najpiękniejszych miejsc Płocka – na placu przy płockiej katedrze, już w najbliższą sobotę, 23 września 2023 roku, w godzinach od 11 do 18. Na odwiedzających czekają stoiska z szerokim wyborem polskich produktów ekologicznych – będzie można je nie tylko spróbować, ale również zakupić.

Wśród atrakcji „Dnia Polskiej Ekologii” Kiermaszu Żywności Wysokiej Jakości” w Płocku znajdzie się pokaz kulinarny prowadzony przez Piotra Kucharskiego, znanego kucharza i autora książek kulinarnych. Ponadto odwiedzający będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych oraz skorzystania z porad dietetycznych oferowanych w strefie zdrowia. Dla zainteresowanych przygotowane są także pokazy pierwszej pomocy, które poprowadzą członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych.

Za artystyczną stronę wydarzenia odpowiadać będą zespół „Karczmarze” oraz rockowy wokalista Ryszard Wolbach i muzyk Robert Krajewski. Ich występy na pewno dodadzą tej ekologicznej imprezie wyjątkowego charakteru.