Orlen informuje o remontach w płockim zakładzie

Czwartkowe oświadczenie biura prasowego koncernu Orlen dotyczyło prac remontowych, które mają miejsce w ich zakładzie znajdującym się w Płocku. Oświadczenie zwracało uwagę na to, że jednym ze skutków tych działań będzie płomień, który mogą obserwować mieszkańcy miasta przez kilka następnych dni.

Koncern Orlen przekazał, że planowane są prace związane z postojem na instalacjach petrochemicznych w ich płockim oddziale. Przed przystąpieniem do remontu, każda instalacja musi zostać odpowiednio oczyszczona. Proces ten niewątpliwie wiąże się z emisją płomienia, który będzie widoczny z zewnątrz zakładu.

– W najbliższych kilku nocach można spodziewać się widocznego płomienia na pochodniach naszego zakładu – oznajmiło biuro prasowe Orlen – Instalacje są obecnie przygotowywane do zaplanowanych prac remontowych. Podczas tych działań mogą wystąpić krótkotrwałe nieprzyjemne zapachy, które są efektem prowadzonych prac. Zapewniamy, że wszystkie te działania są pod ścisłą kontrolą służb naszego koncernu.

Wśród jednostek odpowiedzialnych za monitorowanie przebiegu prac są m.in. Biuro Ochrony Środowiska, Biuro Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Zakładowa Inspekcja Ekologiczna oraz ORLEN Eko. Koncern Orlen zapewnia, że wszelkie prace remontowe nie mają negatywnego wpływu na otaczające środowisko.