Porządkowanie płockich ulic: początek profilaktycznych działań na jesień i zimę

W Płocku ruszyły przygotowania do zimy i jesieni. Zapowiedzią tych działań jest przystąpienie do prac związanych z powierzchniowym utrwalaniem nawierzchni, które rozpoczną się w najbliższy wtorek na ulicy Żyznej.

Swoją naturą, procedura ta obejmuje zabezpieczenie wszelkich szczelin w jezdni, przez które w okresie zimowym i jesiennym może przenikać wilgoć. Gdy temperatury spadają, woda zamienia się w lód, co prowadzi do pękania asfaltu i powstania znacznych ubytków. „Zabezpieczanie nawierzchni przed zimą polega właśnie na jej powierzchniowym utrwalaniu. Proces ten obejmuje wypełnienie szczelin specjalną emulsją, po czym następuje zasypanie ich grysem. Po kilku dniach, samochody przemieszczające się po drodze przyklejają grys do emulsji. Jednakże, aby uniknąć podrywania grysu przez koła pojazdów, wprowadzamy ograniczenie prędkości do 30 km/h na obszarach, gdzie wykonane zostało powierzchniowe utrwalanie” – wyjaśnia Hubert Woźniak z miejskiego referatu informacji.

„Rozpoczęliśmy te działania na ulicy Żyznej w tym tygodniu. Prace potrwają do następnego poniedziałku lub wtorku. Następnie, prawdopodobnie w środę, nasi pracownicy drogowi przemieszczą się na ulicę Zglenickiego. Tam także przeprowadzą powierzchniowe utrwalanie na odcinku od ronda na skrzyżowaniu z ulicą Dobrzyńską aż do wyremontowanego fragmentu Zglenickiego przy Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym”, dodaje Woźniak.

Zarówno na ulicy Żyznej, jak i Zglenickiego zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h na obszarach objętych pracami.