Wypadek na al. Piłsudskiego w Płocku: 22-latek uderzył w barierki, próbując uniknąć kolizji

Na jednej z głównych arterii Płocka, alei Piłsudskiego, doszło do niebezpiecznego incydentu drogowego. Młody kierowca, mający zaledwie 22 lata, zderzył się z barierką przydrożną. Jak wynika z informacji przekazanych przez lokalną policję, próbował on unikać kolizji z innym samochodem.

Wydarzenie to miało miejsce w ostatni czwartek września, a dokładniej 28-go dnia tego miesiąca, tuż przed godziną 10:00 rano. Wówczas to na płockiej alei Piłsudskiego, energetyczny manewr wykonał kierowca peugeota, który z impetem uderzył w tam znajdujące się bariery drogowe.

– Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują na to, że do zdarzenia doszło na skutek nieprawidłowo wykonanej zmiany pasa ruchu przez kierowcę volkswagena golfa – mówi sierżant sztabowy Monika Jakubowska, reprezentująca Komendę Miejską Policji w Płocku. – Tenże kierowca wymusił pierwszeństwo na 22-letnim mieszkańcu powiatu płockiego, który w wyniku tego manewru peugeotem zmuszony był skręcić gwałtownie w prawo i uderzyć w barierki – dodaje.

Na szczęście, mimo dramatyczności sytuacji, nikt nie odniósł poważniejszych urazów. Co więcej, jak informują przedstawiciele płockiej policji, sprawca kolizji, kierujący volkswagenem, oddalił się z miejsca zdarzenia. Na szczęście całe zdarzenie zostało nagrane przez miejskie kamery monitoringu.