Dwóch poszukiwanych mężczyzn zatrzymanych przez płocką policję

Policjanci z Płocka przeprowadzili skuteczną operację, która doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn, poszukiwanych na podstawie listów gończych. Jeden z nich będzie musiał odsiedzieć w więzieniu następne 13 lat.

Akcja była prowadzona przez funkcjonariuszy specjalizujących się w przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu z lokalnej komendy. W skutek intensywnych czynności operacyjnych, udało się namierzyć miejsce pobytu obu poszukiwanych mężczyzn.

Jak informuje sierżant sztabowy Monika Jakubowska, przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Płocku, pierwszy z poszukiwanych mężczyzn ukrywał się w warszawskim motelu. Funkcjonariusze z płockiej jednostki współpracowali ze stołecznymi kolegami, aby zatrzymać 54-letniego mężczyznę. Zgodnie z wyrokiem sądu, był on poszukiwany za liczne kradzieże, w tym kradzieże z włamaniem. Teraz płocczanin będzie musiał odsiedzieć karę 13 lat więzienia.

Drugi zatrzymany mężczyzna przez długi okres czasu ukrywał się za granicą. Jak tylko wrócił do kraju, natychmiast wpadł w ręce policjantów. 29-letni płocczanin, poszukiwany za kradzieże i przestępstwa narkotykowe, otrzymał wyrok 1,5 roku więzienia – dodaje sierżant sztabowy Monika Jakubowska.

Po zatrzymaniu obaj mężczyźni zostali przekazani do zakładu karnego, gdzie teraz będą odsiadywać swoje kary.