Ruch na moście im. Józefa Piłsudskiego w Płocku przywrócony po wypadku

Miejski Most Legionów im. Józefa Piłsudskiego w Płocku (województwo mazowieckie) jest ponownie dostępny dla kierowców, odkąd w piątkowy południowy czas wydarzyła się kolizja z udziałem trzech pojazdów. Na przeprawie początkowo zanotowano totalne zablokowanie ruchu, później odzyskał on swobodę, lecz odbywał się wahadłowo. Wszelkie utrudnienia na moście trwały mniej więcej cztery godziny.

Dyżurny oficer płockiej Komendy Miejskiej Policji przekazał PAP informację, że od piątku po godzinie 16:00 ruch na Moście im. Legionów Józefa Piłsudskiego przebiega bez zakłóceń i droga jest w pełni dostępna dla kierowców.

Monika Jakubowska, sierżant sztabowy i rzeczniczka płockiej policji, wcześniej podała do wiadomości, że przyczyną wypadku był 65-letni kierowca bmw, który najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pas ruchu przeciwnego kierunku. W wyniku tego zdarzenia najpierw doszło do zderzenia z volkswagenem, którym sterował 19-letni mężczyzna, a później do czołowego uderzenia w opla, za kierownicą którego siedział 48-letni kierowca.

Według relacji sierżant Jakubowskiej, zarówno prowadzący bmw, jak i jeden z pasażerów opla, zostali przewiezieni do szpitala na skutek odniesionych w wyniku kolizji obrażeń.

Tuż po incydencie, ruch na moście został całkowicie zatrzymany, a następnie przywrócony wahadłowo na jednym pasie. Zawieszenie trwało blisko cztery godziny. W tym okresie dla podróżujących, w tym osób przemieszczających się tranzytem przez Płock drogami krajowymi nr 60 i 62, wyznaczono objazd przez Most Solidarności.

Oba mosty – im. Legionów Józefa Piłsudskiego oraz Solidarności – są kluczowymi przeprawami łączącymi dzielnice Płocka umiejscowione po obu stronach rzeki Wisły.