Zakończenie remontu Oddziału Dziecięcego płockiego Szpitala św. Trójcy

Niedawno zakończono prace remontowe na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu św. Trójcy w Płocku, który jest już gotowy do użytku. Prace modernizacyjne podzielone były na dwa etapy, dzięki czemu oddział mógł funkcjonować nieprzerwanie. Całkowity koszt tego projektu wyniósł 3 miliony złotych, które zostały pokryte ze środków budżetowych miasta.

„Naszym celem jest zapewnienie jak najwyższych standardów opieki w Szpitalu Świętej Trójcy, aby minimalizować stres pacjentów. Dlatego stale modernizujemy i ulepszamy naszą placówkę. Ze szczególną troską o naszych najmłodszych pacjentów i ich rodziców, przeprowadziliśmy remont oddziału pediatrycznego. Teraz wszystkie pokoje są jedno- lub dwuosobowe, każdy z nich wyposażony jest w łazienkę. Stworzyliśmy też pokój socjalny z kuchnią dla opiekunów. Przeprowadziliśmy również termomodernizację budynków, co poprawiło komfort cieplny poprzez docieplenie ścian i dachów oraz ograniczyło koszty operacyjne poprzez wymianę oświetlenia na energooszczędne i instalację paneli fotowoltaicznych”, mówił Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Remont Oddziału Dziecięcego to jednak nie jedyna inwestycja. Prace termomodernizacyjne prowadzone są równocześnie we wszystkich budynkach szpitala przy ulicy Kościuszki, a także w przychodni na Miodowej 2 i w ośrodku rehabilitacji na Tysiąclecia.

„Głównym celem tych działań jest zwiększenie efektywności energetycznej naszych budynków, poprawienie komfortu naszych pacjentów, redukcja zużycia energii cieplnej i elektrycznej, co przekłada się na niższe rachunki i koszty funkcjonowania” – podsumował prezydent.