Wymiar sprawiedliwości dogonił uciekiniera: 45-latek zatrzymany po siedmiu latach poszukiwań

Osiemnastego dnia miesiąca realizowany został Europejski Nakaz Aresztowania, a także cztery listy gończe, które dotyczyły 45-letniego mężczyzny. Długie siedem lat mężczyzna ten skutecznie unikał polskiego wymiaru sprawiedliwości, schronienia szukając za granicą. Ostatecznie jednak jego ucieczka dobiegła końca – dopadli go płoccy policjanci, którzy zlokalizowali go niemal natychmiast po powrocie na rodzime terytorium.

Mieszkaniec naszego kraju, konkretniej powiatu płockiego, od 2016 roku skutecznie zdołał uniknąć polskiego wymiaru sprawiedliwości. Ten 45-letni mężczyzna przez ostatnie siedem lat zamieszkiwał za granicą, aby nie wpakować się w sidła organów ścigania. W kwestii tej osoby uruchomiono Europejski Nakaz Aresztowania oraz aż cztery listy gończe.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy w Płocku podjęli czynności zmierzające do zlokalizowania 45-latka. Z chwilą, kiedy mężczyzna przekroczył granice Polski, jego miejsce pobytu zostało natychmiast wykryte. Okazało się, że poszukiwany ukrywał się na strychu jednego z budynków. W momencie zauważenia policjantów próbował ucieczki przez balkon, ale na próżno – funkcjonariusze zdołali go zatrzymać i przetransportować do placówki więziennej w Płocku – takie informacje przekazała sierżant sztabowy Monika Jakubowska, rzeczniczka prasowa płockiej policji.

Policjantka podsumowując całe zdarzenie podkreśliła, że ujęty mężczyzna odpowie za przestępstwa narkotykowe, rozboje oraz oszustwa. Za kratami spędzi on najbliższych dziewięć lat swojego życia.