56-letni mieszkaniec gminy Wyszków aresztowany za znęcanie się nad matką

56-letni mężczyzna zamieszkujący gminę Wyszków w województwie mazowieckim został tymczasowo aresztowany po tym, jak został podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją matką. Informacje te przekazał kom. Damian Wroczyński, rzecznik wyszkowskiej policji, w poniedziałek. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności za to przestępstwo.

Syn od pewnego czasu upokarzał swoją matkę zarówno psychicznie, jak i fizycznie, co było wynikiem jej nieporadności z powodu wieku i stanu zdrowia. Jak podaje kom. Wroczyński, 56-latek był szczególnie agresywny po alkoholu. Podczas awantur, które on sam rozpoczynał, krzyczał na staruszkę i rzucał różnymi przedmiotami w jej stronę.

Nie tylko nękał ją fizycznie, ale również utrudniał codzienne funkcjonowanie kobiety, obrażając ją i strasząc zabójstwem. W dniu interwencji policji, która miała miejsce w czwartek, 56-latek nawet pchnął swoją matkę, przez co upadła ona na podłogę.

W związku z tym mężczyzna musiał zmierzyć się z zarzutami prokuratury. W sobotę wyszkowski sąd zdecydował o najsurowszej karze dla tego agresora, czyli 3-miesięcznym areszcie tymczasowym. Za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad bliską osobą lub inną osobą zależną od sprawcy, kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.