Obchody 25-lecia klubu Rock ’69: Koncerty zespołów Agima Sun i Closterkeller

W ramach świętowania ćwierćwiecza istnienia płockiego klubu Rock ’69, odbywa się wiele koncertów i innych atrakcji. Ostatnio, podziwiać mogliśmy na jego scenie dwa niezwykłe zespoły – Agima Sun oraz Closterkeller.

Klub Rock ’69 zapewnił prawdziwe muzyczne święto dla wszystkich fanów rocka w piątkowy wieczór. Wydarzenie nosiło nazwę „Closterkeller 35-lecie – Agima Sun – Płock – Abracadabra tour 2023”.

Pierwszym punktem programu był występ Agima Sun, czyli najnowszego projektu Mariusza Kumali, znanego ze współpracy z takimi zespołami jak Closterkeller, Psychotropic Transcendental czy BrainStory.

Potem nadszedł czas na legendarny zespół Closterkeller, który tworzy muzykę nieprzerwanie od swojego powstania w 1988 roku. Pomimo licznych zmian składu, jedyną stałą w zespole pozostaje wokalistka Anja Orthodox.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów twórczości Closterkellera jest unikalny głos Anji Orthodox oraz jej styl śpiewu. Teksty ich piosenek są pełne ciemnej, metaforycznej poezji, co jest jednym z najważniejszych atutów tego zespołu.

Niewątpliwie, w muzyce Closterkellera słychać odcisk metalu. Sam zespół określa swoją twórczość jako gotycki rock, ale nie boi się eksperymentować z innymi gatunkami – od ballad aż po heavy metal.

Organizatorzy koncertu w Płocku podkreślali, że 35 lat nieprzerwanej działalności to wybitne osiągnięcie dla zespołu rockowego. Szczególnie ważne jest to, że przez cały ten czas muzycy utrzymanali niesłabnącą energię, która charakteryzowała ich na początku kariery.