Płock: inwestycje i remonty w pełnym rozkwicie

Obecnie, wśród zakamarków Płocka rozgrywa się wiele projektów związanych z budownictwem, które obejmują szerokie spektrum działań takich jak przebudowy, modernizacje, a także naprawy infrastruktury.

Bez wątpienia jedną z największych inwestycji jest przebudowa ulicy Łukasiewicza, której wartość wynosi ponad 70 milionów złotych. Prace obejmują dwie części tej drogi: odcinek od Chemików do Zglenickiego (od ronda Nafciarzy do Zglenickiego) oraz odcinek pomiędzy Tysiąclecia-Kobylińskiego a Nowowiejskim.

W samym sercu Płocka trwają prace na ulicy Kościuszki, która jest całkowicie zamknięta dla ruchu do 10 listopada bieżącego roku. Oprócz tego, prace remontowe przyjęły również ulice Batalionów Chłopskich oraz Na Skarpie.

Mimo że wymienione inwestycje są flagowymi projektami miasta, mieszkańcy wyrażają duże zainteresowanie również mniejszymi przedsięwzięciami dotyczącymi remontów niewielkich uliczek osiedlowych.

Jedną z takich ulic, której remont jest gorąco postulowany, jest ulica Marii Konopnickiej. Płocka radna miejska, Małgorzata Ogrodnik, wielokrotnie domagała się jej naprawy.

Radna w swojej interpelacji stwierdziła: „W odniesieniu do moich wcześniejszych interpelacji dotyczących remontu ulicy Konopnickiej, które złożyłam w grudniu 2021 roku i ponowiłam w sierpniu 2022 roku (po lokalnej inspekcji, w której uczestniczył między innymi wiceprezydent Artur Zieliński), po raz kolejny apeluję o przeprowadzenie remontu bardzo zniszczonej nawierzchni tej ulicy”.

Ulica Konopnickiej znajduje się blisko ulic Słowackiego i Miodowej. Czy jej remont jest możliwy?

Odpowiedzi na to pytanie udzielił wiceprezydent Płocka, Artur Zieliński, który stwierdził: „Miejski Zarząd Dróg w Płocku zaplanował wymianę nawierzchni asfaltowej na tej ulicy na przyszły rok. Realizacja tego zadania będzie głównie zależeć od ilości przyznanych środków finansowych w budżecie miasta Płocka na rok 2024, które umożliwią wykonanie tych prac.”