W biegu „Tumska Dycha” nie zniechęciły uczestników nawet deszczowe warunki

Pomimo niesprzyjającej aury i deszczowej pogody, wielu entuzjastów biegania zdecydowało się na udział w kolejnej, 12. już edycji „Tumskiej Dychy”. Wydarzenie to odbyło się na ulicach Płocka.

Trasa niedzielnego biegu liczyła 10 km. Tradycyjnie już, prowadziła przez płockie ulice. Po gruntownej rozgrzewce, uczestnicy wydarzenia pokonali między innymi takie ulice jak Małachowskiego, Stary Rynek, Kazimierza Wielkiego, Parową, skierowani zostali także do rejonu Zalewu Sobótka, a następnie musieli przebiec przez ulice Rybaki, Mostową, Tumską, Gorzką oraz Okrzei. Miejsce mety wyznaczono na Rynku Starego Miasta.

Zwycięzcą trasy okazał się Piotr Kreft, który zameldował się na mecie po 34 minutach i 54 sekundach. Drugi najlepszy wynik osiągnął Artur Kamiński z Płock Biego No Age Limit – czas jego biegu to 34 minuty i 57 sekund. Na trzecim miejscu znalazł się Przemysław Obara z TKKF Płock, który dobiegł do mety po 35 minutach i 7 sekundach.

Jeśli chodzi o kobiet, najlepszy czas osiągnęła Julia Szymkowicz, pochodząca z Łowicza. Znalazła się na 16. miejscu w klasyfikacji ogólnej, a swój bieg ukończyła po 40 minutach i 39 sekundach.