Policjant na rowerze w akcji charytatywnej dla Tymka – Płocczanie mogą dołączyć!

Mieszkańcy Płocka oraz pobliskich miejscowości mają okazję do wsparcia walki z chorobą młodego Tymka. To możliwe dzięki inicjatywie jednego z tutejszych stróżów prawa. Organizator akcji, 30-letni młodszy aspirant Sebastian Nowacki z płockiej policji, zachęca wszystkich do włączenia się w charytatywny przejazd na rowerach, rolkach czy hulajnogach.

Policjant z Płocka, Nowacki, postanowił pokonać trasę rowerem miejskim od Warszawy przez Płock do Helu. Celem tej podróży jest zebranie funduszy na leczenie chorego Tymka. – Chciałem okazać solidarność z tym młodym człowiekiem, dlatego zdecydowałem się na organizację charytatywnego wydarzenia oraz przyciągnąć uwagę do trudnych okoliczności, w jakich znalazł się Tymek – wyjaśnia Nowacki. – W ramach tej inicjatywy planuję przejechać 500 km z Warszawy do Helu non-stop, na miejskim rowerze udostępnionym przez firmę Roovee. Firma ta zadeklarowała wpłatę 5 zł za każdy kilometr mojej trasy na leczenie Tymka, za co jestem bardzo wdzięczny – dodaje płocki policjant.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, mieszkańcy Płocka mają szansę wesprzeć tę akcję. 27 października (piątek) o godzinie 17:00, wszyscy chętni mogą zjawić się przy Galerii Wisła w Płocku na rowerach, hulajnogach lub rolkach. Następnie, w geście solidarności z Tymkiem i jego rodziną, przejadą do Urzędu Miasta Płocka. „Mam nadzieję, że znajdziesz czas by wesprzeć Tymka. Pamiętajmy, że nie każdy ma tak wiele szczęścia, aby cieszyć się dobrym zdrowiem. Więc nie szukaj wymówek, zaproś swoich znajomych, weź rower i spotkajmy się 27 października o godzinie 17:00 przed Galerią Wisła!” – namawia Nowacki.

To nie jest pierwsza taka inicjatywa płockiego stróża prawa. W czerwcu bieżącego roku pokonał trasę z Brukseli do Warszawy (1400 km), promując hasło „IPA Blood Race for Life”, które ma na celu propagowanie idei krwiodawstwa.