Ekstremalne warunki atmosferyczne w Płocku i okolicach: niebezpieczna noc w zasięgu

Przez następne kilkanaście godzin mieszkańcy Płocka najprawdopodobniej będą musieli zmagać się z trudnymi warunkami pogodowymi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje o możliwości wystąpienia intensywnych zjawisk pogodowych, takich jak gwałtowne opady deszczu i silny wiatr.

Eksperci z IMGW prognozują obfite opady deszczu, które miejscami mogą osiągać umiarkowane lub nawet silne natężenie. Szacuje się, że ilość opadów może wynosić od 30 do 40 mm. Jednak to nie koniec trudności, na jakie mogą natrafić mieszkańcy Płocka i okolic.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał również ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące silnego wiatru. Według ekspertów wiatrowe podmuchy mogą osiągać prędkości od 75 do 90 km/h, a lokalnie może nawet przekroczyć 100 km/h.

IMGW podkreśla również, że ze względu na dynamiczną sytuację atmosferyczną, ostrzeżenie może ulec zmianie. Przed ostrym wiatrem należy szczególnie chronić linie energetyczne, które mogą ulec uszkodzeniu. Taka sytuacja mogłaby prowadzić do przerw w dostawie energii elektrycznej.