Zwiększone działania Policji w Płocku podczas Wszystkich Świętych

Za nami intensywne dni dla funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Płocku, którzy podczas obchodów Wszystkich Świętych dbali o bezpieczeństwo na drogach i terenach cmentarnych. Skutkiem ich działań było zatrzymanie czterech kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu oraz interwencje w ramach kilkunastu kolizji drogowych.

Na skutek zaangażowania płockich stróżów prawa oraz odpowiedzialnej postawy kierowców i uczestników ruchu drogowego, na ulicach miasta i powiatu płockiego zapewnione zostało bezpieczeństwo. O tej szczególnej sytuacji decydowały ostatnie dni, gdy to policjanci zwiększyli swoją aktywność, szczególnie w miejscach położonych w rejonie cmentarzy oraz na drogach do nich prowadzących.

Podczas obchodów Wszystkich Świętych odnotowano wzmożony ruch, przede wszystkim na drogach dojazdowych do nekropolii oraz w ich najbliższym sąsiedztwie. Funkcjonariusze mieli pełne ręce pracy, szczególnie tam, gdzie sytuacja na drogach była utrudniona. W takich przypadkach, aby zapewnić płynność ruchu, mundurowi kierowali nim ręcznie.

Policjanci szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie limitów prędkości. Interweniowali również w przypadku nieodpowiednich zachowań ze strony kierowców w stosunku do pieszych, zazwyczaj w miejscach przeznaczonych dla nich do przekroczenia jezdni. Ponadto sprawdzali trzeźwość oraz ogólny stan psychofizyczny osób kierujących pojazdami.