Płocki Teatr Dramatyczny prezentuje spektakl poświęcony stuleciu Radziwia

Wystąpienie na scenie płockiego teatru opowie niezwykłą historię osiedla Radziwie, która sięga średniowiecza. Jest to finał obchodów setnej rocznicy włączenia Radziwia do Płocka. Przygotowano z tej okazji specjalny spektakl.

Dramat „Nasze Radziwie” przeniesie widzów w czasie, ukazując losy osiedla od średniowiecznych początków aż do najnowszych dni. W przedstawieniu nie zabraknie odniesień do kluczowych momentów w historii Radziwia, takich jak wielka powódź z 1982 roku. – Aktorzy z Płocka wprowadzą widzów w różne epoki, zaczynając od średniowiecza – mówi Tomasz Kominek, dyrektor delegatury urzędu marszałkowskiego, radny i mieszkaniec Radziwia. – Niektóre materiały, w tym zdjęcia i filmy z czasu powodzi, mogą wywołać u publiczności duże emocje.

Na scenie pojawią się znani aktorzy: Mariusz Pogonowski, Piotr Bała i Szymon Cempura. Będą oni próbowali oddać specyficzny klimat Radziwia. Do tego przyczyni się także oprawa muzyczna, za którą odpowiada Krzysztof Misiak, oraz efekty audiowizualne.

Ważnym elementem przedstawienia będzie Wisła, która przez wieki kształtowała życie mieszkańców tej części Płocka. – Rzeka miała ogromny wpływ na codzienne zwyczaje i rituały mieszkańców, co z pewnością zostanie dobrze ukazane przez aktorów – dodaje Kominek.

Spektakl „Nasze Radziwie” zostanie zaprezentowany 4 grudnia o godzinie 19:00 w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Można go obejrzeć bezpłatnie. Bezpłatne zaproszenia dostępne są w delegaturze urzędu marszałkowskiego (ul. Kolegialna 19, pokój nr 2) do wyczerpania miejsc.