Zimowa trasa zwiedzania w płockim ZOO – atrakcja dla miłośników zwierząt

Płockie zoo, znanym także jako ogród zoologiczny, zapewnia rozrywkę dla swoich gości niezależnie od pory roku. „Zimowa Trasa Zwiedzania” to coroczna propozycja tego miejsca na okres mroźnych miesięcy. Jak podkreślają pracownicy ogrodu, zima jest idealnym momentem na poznanie niektórych gatunków zwierząt, które w tym czasie są szczególnie aktywne i chętnie pokazują się odwiedzającym.

Ogród zoologiczny w Płocku wita swoich gości przez cały rok. Kiedy temperatura powietrza zaczyna spadać, zwierzęta preferujące chłodniejsze klimaty stają się bardziej żywe i częściej można je obserwować. „Zimowa Trasa Zwiedzania” to inicjatywa mająca na celu zachęcenie do spacerów po ogrodzie nawet w zimowej aurze.

Podczas tej wyjątkowej trasy zwiedzania można zobaczyć najbardziej interesujące wybiegi tego okresu. Wśród prezentowanych gatunków znajdują się m.in. żurawie mandżurskie, orłany, pantery śnieżne, tygrysy syberyjskie, makaki japońskie, foki pospolite, małe pandy i renifery fińskie. Każdy z nich z pewnością zasługuje na uwagę zwiedzających.

Warto pamiętać, że płockie ZOO jest otwarte każdego dnia, niezależnie od pory roku. Obejmuje to także soboty, niedziele oraz wszystkie święta. W miesiącach zimowych ogród czeka na odwiedzających od godziny 9:00 do 16:00, natomiast kasy kończą sprzedaż biletów o godzinie 15:00.