Unowocześnianie infrastruktury miejskiej w Płocku: dodane nowe ławeczki i kosze na odpady

Pomimo, że sezon zimowy jest już tuż za rogiem, miasto Płock nie ustaje w swoich staraniach o ulepszanie i modernizację miejskiej zieleni. Bardziej precyzyjnie mówiąc, prace skupiają się na małej architekturze, która towarzyszy tym obszarom. Zauważyć można nowe ławeczki oraz kosze na śmieci, które pojawiły się na terenie miasta. Władze Płocka są zdeterminowane, aby regularnie inwestować w rozwój miejskiej zieleni.

Jak przekonywał Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka na swoim profilu na Facebooku, jest to pierwszy krok ku zwiększeniu komfortu życia miejscowej społeczności. Mała architektura, tak jak nowe ławki, kosze na odpady czy stojaki rowerowe, są umieszczane w strategicznych punktach zielonych skwerów i parków miasta.

Nowakowski wylicza konkretnie miejsca, gdzie nowe elementy małej architektury zostały zainstalowane. Mówi o ulicach: Rembielińskiego, Miodowej, Bielskiej, Wyszogrodzkiej, Narodowych Sił Zbrojnych, Słonecznej oraz 3 Maja (w pobliżu ul. Padlewskiego). Planowane jest tam łącznie ustawienie 19 ławeczek oraz tyle samo koszy na odpady.

Z informacji urzędowych wynika, że w 2023 roku planowane jest zakupienie 73 koszy na śmieci, 8 stojaków rowerowych i 19 ławek za łączną sumę niemal 100 tysięcy złotych.