Bezpośrednie starcie trzech pojazdów w okolicy Płocka: Cysterna uderza w dwa samochody podczas manewru cofania

Na drodze wojewódzkiej numer 559, położonej w niedalekiej odległości od Płocka, miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem trzech pojazdów. Kierowca ciężarówki typu Scania z przyczepą w formie cysterny, podczas próby wykonania manewru cofania, nieoczekiwanie uderzył w dwa samochody osobowe.

Sierżant sztabowy Monika Jakubowska, pełniąca funkcję oficera prasowego policji w Płocku, opisuje szczegóły zdarzenia. Mówi: „35-letni kierowca scani z naczepą typu cysterna podczas manewru cofania wszedł w kolizję z fiatem kierowanym przez 24-latka”. Następnie dochodzi do drugiego uderzenia, kiedy to fiat wpada na dacię kierowaną przez 30-letnią kobietę.

Najważniejszą informacją jest fakt, że żaden z uczestników tego incydentu drogowego nie odniósł poważnych obrażeń. Wszyscy kierowcy byli na tyle rozsądni, że nie prowadzili pojazdów będąc pod wpływem alkoholu.

Kierujący ciężarówką 35-latek został ukarany mandatem za niestosowanie się do zasad ruchu drogowego podczas wykonywania manewru cofania. Dodatkowo, na jego konto trafiło 10 punktów karnych.