Złapany dwukrotnie w dwóch dniach za jazdę pod wpływem – nieodpowiedzialny kierowca mercedesa

Kierujący mercedesem, będąc pod silnym wpływem alkoholu, został zatrzymany przez policję. Zaskakujące jest to, że 43-letni mężczyzna został złapany na gorącym uczynku dwa razy w ciągu zaledwie dwóch dni.

Ten niecodzienny incydent miał miejsce w miejscowości Karolewo, usytuowanej w powiecie sierpeckim. Właśnie tam funkcjonariusze drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu przeprowadzili kontrolę drogową kierowcy mercedesa.

Aspirant Katarzyna Krukowska z KPP Sierpc informuje, że patrol drogówki reagował na zgłoszenie zarejestrowane w Krajowej Mapie Zagrożeń. Podejrzenia budziło przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierującego mercedesem. Co więcej, kierowca ten miał wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego tym luksusowym autem. Okazał się nim być 43-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w swoim organizmie. Działania policji nie ograniczyły się jedynie do zatrzymania prawa jazdy – cała sytuacja została udokumentowana z myślą o przyszłym postępowaniu sądowym.

Okazało się jednak, że to nie było koniec nieodpowiedzialnej jazdy 43-latka. Został on ponownie złapany przez policję po dwóch dniach od pierwszego zdarzenia.

– Mężczyzna ponownie wpadł w ręce funkcjonariuszy drogówki, którzy go rozpoznali podczas manewru wymijania na ulicy Staszica w Sierpcu – precyzuje Krukowska. – Po raz kolejny kierował swoim mercedesem będąc nietrzeźwym.

Kierowca usłyszał dodatkowe zarzuty i teraz to prokurator oraz sąd będzie decydować o jego dalszym losie. Za każde z tych czynów grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz surowa kara finansowa.