Podsumowanie roku 2023 w kinie NovegoKina: Przedwiośnie, po ciężkich latach pandemii

Kolejny rok działalności płockiego kina NovegoKina: Przedwiośnie dobiega końca i po trudnych czasach, spowodowanych przez panującą pandemię, nadszedł czas na podsumowania. Zbigniew Michalski, dyrektor kina, z zadowoleniem podkreśla, że miniony rok przyniósł stabilizację i chwilę oddechu. Pomimo realnego niegdyś ryzyka zamknięcia, obiekt zdaje się odradzać.

Po długim okresie kryzysu, wynikającego z pandemii Covid-19 oraz późniejszej inflacji, rok 2023 przyniósł zauważalne poprawy w sytuacji finansowej kina. Dyrektor Michalski z radością stwierdza, że ostatni rok był znakomity dla ich działalności. Wcześniejsze lata były wyjątkowo ciężkie dla całego sektora filmowego, ale rok 2023 przyniósł upragniony spokój.

Tylko kilka miesięcy temu kino zmagało się z rygorystycznymi obostrzeniami sanitarnymi, zamkniętym barem i funkcjonowało praktycznie na granicy rentowności. Jak jednak zapewnia Michalski, te trudne czasy są już za nimi. Rok 2023 przyniósł wiele wspaniałych premier filmowych, co pozytywnie wpłynęło na wyniki finansowe. Bez wątpienia był to lepszy rok niż dwa poprzednie, pełne niepokoju 2021 i 2022.

W kontekście niedawno doświadczanego kryzysu finansowego, te pozytywne zmiany są istotne dla funkcjonowania obiektu położonego przy ulicy Tumskiej. Dyrektor Michalski potwierdza, że udało im się przetrwać i wyraża nadzieję na jeszcze większą frekwencję w roku 2024. Marzeniem jest powrót do liczby widzów z lat 2019 i 2020.

Zbigniew Michalski odważnie stwierdza, że kryzys został zażegnany. Przez ten czas były konieczne pewne ofiary, szczególnie kadrowe, ale dzięki temu udało się przetrwać najtrudniejszy okres. Teraz kino skupia się na planowaniu kolejnych lat i z optymizmem patrzy w przyszłość.

Rok 2024 jest szczególny dla NovegoKina: Przedwiośnie, ponieważ obchodzi ono jubileusz działalności. Mimo że kino istnieje w Płocku od 1935 roku z przerwami, w obecnej formie funkcjonuje od 2009 roku. W niedzielę 7 stycznia, sala kinowa przy ulicy Tumskiej świętowała swoje piętnaste urodziny.