Profesjonalizm i zaangażowanie płockiej policji w poszukiwaniu osób listem gończym

Za sprawą swojej nieustępliwości i profesjonalizmu, funkcjonariusze służby w Wydziale ds. Przestępczości Przeciwko Życiu i Zdrowiu w Płocku przekonują, że niemożliwe jest uniknięcie zatrzymania przez nich, jeśli ktoś jest poszukiwany listem gończym. Efekty ich pracy na przestrzeni ostatniego roku pokazują, że takie działania są skuteczne i zaowocowały wieloma sukcesami.

Postanowienie o tymczasowym aresztowaniu wydane przeciwko oskarżonemu może skutkować wydaniem listu gończego, jeżeli osoba ta decyduje się na ukrywanie. To właśnie z listami gończymi mieli do czynienia w ubiegłym roku kryminolodzy z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. W ciągu tych 12 miesięcy odnajdywali oni ponad 100 osób, za którymi wydano takie postanowienie. Zaangażowanie oraz profesjonalizm, z jakim podejmowali się tego zadania, pozwoliło na skuteczne namierzenie i zatrzymanie każdego z poszukiwanych.

Policjanci nieustannie przypominają, że praca w ich zawodzie to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim służba. Ta służba nie kończy się z chwilą zdjęcia munduru czy nadejściem dnia wolnego. Policjanci z Płocka są przykładem tego, że gotowość do działania i zaangażowanie nie ma dla nich granic. Wielokrotnie udowadniali to zatrzymując poszukiwane osoby nawet podczas swojego wolnego czasu.