Rozpoczyna się największy projekt inwestycyjny w powiecie płockim o wartości przekraczającej 72 miliony złotych

W historii powiatu płockiego rozpoczyna się najważniejsza i największa inwestycja, która ma na celu budowę kluczowego ciągu dróg. Umowa na ten projekt została już podpisana, a jego koszt wynosi ponad 72 miliony złotych. To jest inwestycja, na którą warto czekać – jest to inwestycja marzeń – komentuje Sylwester Ziemkiewicz, starosta płocki.

Projekt obejmuje budowę 20-kilometrowego ciągu dróg powiatowych, które będą łączyć miejscowości Goślice, Leszczyn, Smolino, Sędek, Przeciszewo oraz Opatówiec i Zagroba. Jak podkreślono podczas konferencji prasowej, jest to decyzja historyczna, ponieważ inwestycja dotyczy kilku samorządów i będzie realizowana na terenie trzech gmin: Bielsk, Drobin i Staroźreby.

– Jest to absolutnie najważniejsza inwestycja w naszej historii – mówi zdecydowanie Sylwester Ziemkiewicz, Starosta Płocki. – Ta inwestycja zdecydowanie zwiększy komfort i bezpieczeństwo dla mieszkańców tej części powiatu – dodaje.

Umowa z wykonawcą została podpisana w ostatni poniedziałek. W sumie zostanie przebudowanych ponad 20 kilometrów dróg. Jak zapewnia Marcin Błaszczyk, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg: – Prace już się rozpoczęły. Będą pewne utrudnienia, ale nagrodą za to będzie nowa, bezpieczna i nowoczesna droga.

Zadania te wykonuje konsorcjum pod przewodnictwem Kobylarnia S.A., które już otrzymało teren budowy do rozbudowy ciągu dróg. Zakończenie inwestycji jest planowane na wiosnę 2026 roku.