Strażnicy prawa na drogach: ponad 100 mandatów w pierwszym tygodniu nowego roku

Pierwszy tydzień stycznia przyniósł intensywną pracę dla płockiego zespołu „Speed”, który nałożył ponad sto mandatów karnych. W ramach swojej działalności, funkcjonariusze skupili się na walkę z piratami drogowymi, którzy między innymi przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy.

Według informacji dostarczonych przez Komendę Miejską w Płocku, w ciągu minionego tygodnia, funkcjonariusze przeprowadzili ponad sto kontroli pojazdów. Te działania zaowocowały odkryciem aż 116 wykroczeń. Sierżant sztabowy Monika Jakubowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku, podkreśliła, że aż 105 z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.

Policjanci nie tylko nałożyli 102 mandaty karne, ale również zatrzymali prawo jazdy jednemu z kierowców. Kierujący ten przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h w terenie zabudowanym, co stanowi poważne wykroczenie.

Przypomnijmy, że głównym celem działań płockiej grupy „Speed” jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Policjanci koncentrują swoją uwagę na kierowcach przekraczających dozwoloną prędkość oraz na tych, którzy popełniają rażące wykroczenia, stając się tzw. „piratami drogowymi”.

Policja w Płocku przypomina, że najczęstszą przyczyną śmiertelnych wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.