Przekroczenie prędkości o 50km/h w terenie zabudowanym: dwóch kierowców straciło prawo jazdy

Bezpieczeństwo na drodze jest często narażane na ryzyko przez kierowców, którzy ignorują ograniczenia prędkości. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego są bezlitośni dla tych, którzy łamią przepisy drogowe i jadą zbyt szybko. W ciągu tylko jednego dnia, dwóch kierowców zostało pozbawionych prawa jazdy za przekroczenie limitu prędkości o więcej niż 50km/h w obszarze zabudowanym.

Funkcjonariusze drogówki dokonują codziennych kontroli prędkości pojazdów, jako że to jest główną przyczyną wypadków. Niestety, niektórzy kierowcy nadal preferują niebezpieczną, szybką jazdę. W ciągu ostatnich 24 godzin, policjanci z Płocka zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Po godzinie 19:00 dnia 30 stycznia na ulicy Traktowej w Płocku zatrzymano kierowcę jadącego fordem. Jechał z prędkością 115 km/h, mimo że limit wynosił tam 50km/h. 35-letni kierowca tłumaczył, że wracał z myjni samochodowej i próbował wysuszyć pojazd.

Kilka godzin później, 31 stycznia, na alei Piłsudskiego kierowca bmw został zatrzymany za jazdę z prędkością 132 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość aż o 82km/h.

Obaj kierowcy zostali ukarani utratą prawa jazdy na trzy miesiące i musieli zapłacić wysokie kary. Warto przypomnieć, że jeśli kierowca, któremu zawieszono prawo jazdy, zostanie ponownie złapany za przekroczenie prędkości w ciągu tych trzech miesięcy, okres zawieszenia zostanie wydłużony do sześciu miesięcy. Kolejne złamanie przepisów może skutkować cofnięciem uprawnień do prowadzenia pojazdu i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.