Płockie wydarzenia na najbliższy lutowy weekend: Festiwal Roślin, koncerty Michała Bajora oraz Darii ze Śląska, i benefit dla Cinka

Zbliża się kolejny lutowy weekend, a Płock ma do zaoferowania różne atrakcyjne propozycje na te wolne dni. Mimo że zorganizowano mniej wydarzeń niż zwykle, warto zajrzeć do programu i znaleźć coś dla siebie. Zobaczmy, co nas czeka.

Piątek w Płocku rozpocznie się od koncertu Michała Bajora o godzinie 19:00 w miejskim teatrze. Ten popularny polski artysta zaprezentuje swoją najnowszą płytę „No, a ja?”, którą nagrał na prośbę swojej publiczności. Album zawiera piosenki, które Bajor śpiewał wiele lat temu, ale teraz zostały one nagrane w nowych aranżacjach. Oprócz tego, na płycie znalazło się kilka nowych utworów skomponowanych przez samego Bajora, w tym trzy teksty napisane przez niego. Na krążku gościnnie wystąpiły takie gwiazdy jak Irena Santor i Kayah.

Tego samego dnia o tej samej godzinie w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Themersonów odbędzie się koncert Darii ze Śląska. Daria Ryczek-Zając, bo tak brzmi pełne imię i nazwisko artystki, zdobyła popularność w bardzo krótkim czasie. Jej piosenki, pełne wrażliwości, szczerości i wyjątkowego nastroju, pokochali słuchacze. Podczas koncertu usłyszymy utwory z jej debiutanckiej płyty „Daria Ze Śląska Tu Była”, wydanej w 2023 roku.

Na piątkowy wieczór klub Rock ’69 zaprasza na koncert benefitowy „HC Punk #21” na rzecz Cinka. Wystąpią na nim takie zespoły jak: Skorup/a z Jeleniej Góry, Ansa z Ciechanowa, Urbicyd z Wrocławia i Marie Laveau z Warszawy.

Sobota i niedziela w Płocku to czas Festiwalu Roślin w Orlen Arenie. To największa tego typu impreza w Polsce. Organizatorzy przewidują atrakcje dla zarówno doświadczonych miłośników roślin, jak i tych, którzy dopiero chcą odkryć ich magię. Na festiwalu znajdziemy zarówno tanie rośliny, jak i rzadkie okazy dla kolekcjonerów. Dodatkowo, organizatorzy przygotowali różnorodne doniczki, podłoża, nawozy oraz książki i akcesoria dla miłośników roślin.