Triumf płockiej Szopki Noworocznej: Znakomita premiera "Cudownych lat"

W poniedziałek wieczorem, 26 lutego, na scenie Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Była to premiera i jednocześnie jedyny występ płockiej Szopki Noworocznej zatytułowanej „Cudowne lata”. Przedstawienie to jest owocem ogromnej pracy kilkudziesięciu osób, a jego sukces został uhonorowany gromkimi brawami.

Ta Szopka Noworoczna jest szóstą edycją charytatywnej inicjatywy w Płocku. Za jej powstanie odpowiada Elżbieta Gapińska – posłanka, a zarazem pomysłodawczyni, inicjatorka i aktorka we wszystkich spektaklach. Dzięki jej wysiłkom spektakl mógł skupić tak liczne grono mieszkańców Płocka i obszarów ościennych, wyraźnie dowodząc, że pomoc bliźnim jest silną cechą lokalnej społeczności.

Szopka Noworoczna pełni rolę spektaklu charytatywnego; bilety-cegiełki kosztują 50 zł. Cały dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony jest na wsparcie dla dwóch małych dzieci: trzyletniej Mai i dwuletniego Kacpra. Oboje są podopiecznymi Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem „Odzyskać Więzi”, które w tym roku było organizatorem spektaklu.

Podczas poniedziałkowego wieczoru na scenie teatru zjawiło się ponad czterdzieści osób, wśród nich samorządowcy, dyrektorzy, dziennikarze oraz prezesi i działacze społeczni. Wszyscy oni stali się aktorami na ten jeden wieczór, dostarczając publiczności niesamowitych doznań pomimo morderczych prób. Jak zaznacza Anna Lewandowska, dziennikarka płockiej „Gazety Wyborczej”, uczestnicząca w spektaklu, wszyscy bawili się znakomicie i dali z siebie wszystko na scenie, wsłuchując się w rytm muzyki i oddając się tanecznej ekspresji.

Tego roku przygotowania do Szopki Noworocznej trwały zaledwie trzy dni. Julia Kotarska, właścicielka Studia Teatralnego w Warszawie, była odpowiedzialna za scenariusz i reżyserię spektaklu. Efekt końcowy jej pracy był niekrócej jak piorunujący – tak oceniła to widownia nagradzając aktorów gromkimi brawami.

Wyjątkowe gratulacje należą się nie tylko aktorom, ale również publiczności. Wszyscy stworzyli niezapomniane wydarzenie, które zasługuje na najwyższe uznanie!