Nowe projekty budowy dróg w powiecie płockim: umowy zostały podpisane

Powiecie płocki przygotowuje się do realizacji dwóch nowych projektów dotyczących infrastruktury drogowej. Umowy na ich wykonanie zostały właśnie podpisane, co otwiera drogę do przystąpienia do prac.

Uroczystość podpisania kontraktów miała miejsce w czwartek, 7 marca. Dokumenty złożył na stół Sylwester Ziemkiewicz, starosta płocki. Przedmiotem umów są planowane prace na drogach znajdujących się na obszarze gmin Łąck i Gąbin.

Zadaniem wykonawcy będzie przeprowadzenie remontu na dwóch odcinkach dróg. Pierwszy z nich znajduje się na trasie Szczawin Kościelny – Smolenta – Korzeń, a drugi – między miejscowościami Gąbin i Lipińskie. Prace te są kontynuacją wcześniej rozpoczętych modernizacji.

Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli starostwa, celem tych inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu podróżujących po drogach powiatu płockiego mieszkańców. Warto dodać, że modernizacja powiatowej arterii nr 1451W prowadzącej przez Szczawin Kościelny, Smolentę i Korzeń jest realizowana w trzech etapach. Projekty te są współfinansowane ze środków zewnętrznych – Rządowego Funduszu Polski Ład, budżetu Województwa Mazowieckiego oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.