Intensywne prace remontowe prowadzą do poważnych utrudnień w Płocku: "Całkowite zamknięcie przejazdu kolejowego"

W Płocku kierowcy muszą przygotować się na znaczne utrudnienia w ruchu drogowym. Przez działania remontowe przeprowadzane przez PKP, przejazd kolejowy zostaje całkowicie zamknięty, zmuszając kierowców do korzystania z alternatywnych tras. Władze miasta informują, że istnieje możliwość przedłużenia tego stanu rzeczy.

Sytuacja dotyczy przejazdu kolejowego położonego przy ulicy Otolińskiej. Będzie on niedostępny dla ruchu przez co najmniej dwa nadchodzące weekendy. Jak poinformowały władze miasta, pierwsza faza całkowitego zamknięcia rozpocznie się w piątek 15 marca o godzinie 21:30 i potrwa aż do poniedziałku 18 marca, do godziny 4:00.

Lecz to nie są wszystkie planowane prace. Pracownicy PKP przystąpią również do działań remontowych w najszybszym kolejnym weekendzie, co spowoduje ponowne zamknięcie przejazdu. Zostanie on wyłączony od piątku 22 marca o godzinie 21:30 do poniedziałku 25 marca, aż do godziny 4:00. Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej Urzędu Miasta Płocka ostrzega, że terminy te mogą ulec wydłużeniu, jeżeli po rozpoczęciu prac okaże się, że problem jest bardziej skomplikowany niż pierwotnie przewidywano.

Z powodu tych utrudnień, kierowcy będą zmuszeni do korzystania z tras objazdowych via ulica Targowa, Pasternakiewicza oraz Graniczna. Komunikacja Miejska w Płocku również podjęła działania w celu przygotowania alternatywnych tras dla linii nr 20. Jeśli prace remontowe PKP potrwają dłużej, KM Płock będzie zobligowana do stworzenia dodatkowej trasy objazdowej dla linii nr 120, która działa w dni robocze.