19-latek, który uciekał ze stacji benzynowej z kradzionym paliwem, może mieć więcej problemów

Wychodzi na jaw, iż dziewiętnastoletni mężczyzna, który oddalił się ze stacji paliw nie uregulowawszy należności za tankowane paliwo, prawdopodobnie dokonał więcej przestępstw. Póki co zarzut usłyszał pasażer.

Zdarzenie miało miejsce 13 marca około godziny 17:00 w Płocku. To właśnie wtedy funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Płocku po pościgu ulicznym zatrzymali uciekającego sprawcę. Mężczyzna w wieku 19 lat oddalił się ze stacji paliwowej przy ulicy Przemysłowej nie płacąc za zakupione paliwo.

Jak się okazało, to nie jedyny zarzut jaki ciąży na tym młodym człowieku. – W trakcie pościgu, funkcjonariusze zatrzymali wskazany pojazd, a przy sprawdzaniu odnaleźli 80 litrów skradzionego paliwa. Młodemu kierowcy volvo pobrano próbkę krwi do badań, gdyż istniało podejrzenie, że prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Natomiast u 33-letniego pasażera ujawniono kokainę. Mężczyzna stanął przed zarzutem posiadania i udzielania środków odurzających – poinformowała Komenda Miejska Policji w Płocku.

Za te czyny 33-letniemu mężczyźnie może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.