"Wędrując po nutach" – nadchodząca niedziela to dzień pełen muzyki!

Seria artystyczno-edukacyjnych spotkań dla małych melomanów (do 3 lat) i ich rodziców, które prowadzi Symfoniczna Orkiestra Płocka, kontynuuje swoją działalność. Te koncerty mają na celu nie tylko zapoznanie najmłodszych z różnością instrumentów muzycznych i naukę rozpoznawania ich dźwięku, ale również pokazywanie, jak wydobyć z nich dźwięk.

Na każdym z tych spotkań dzieci mają okazję usłyszeć fragmenty utworów klasycznej muzyki, które są przeplatane z wykonywaniem piosenek dostosowanych do ich poziomu percepcji. W trakcie słuchania muzyki, dzieci skupiają się na elementach takich jak rytm czy ruch, co pozytywnie wpływa na ich psychofizyczny rozwój i ma właściwości profilaktyczne oraz terapeutyczne. Całe otoczenie jest przygotowane tak, aby sprostać potrzebom małych melomanów – dzieci mogą usiąść na miękkich pufach, a scena jest pokryta dywanami z bajkowymi motywami. Dzieci mogą bawić się kolorami światła, a na scenie ustawione są różne instrumenty.

Najmłodsi miłośnicy muzyki mogą już planować spędzić niedzielne przedpołudnie, 24 marca – pierwszy koncert rozpoczyna się o godzinie 10.30, a drugi o 11.30. Tradycyjnie spotkania te odbywają się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ulicy Kolegialnej 23.

„O psotnym wietrzyku, czyli spotkanie z harfą”, to temat najbliższego spotkania, którego głównym bohaterem będzie uroczy, choć nieco niegrzeczny Zefirek. Dzięki niemu doświadczymy piękna dźwięku harfy – jednego z najstarszych instrumentów na świecie. Posłuchamy wielu utworów klasycznej muzyki, potańczymy i zaśpiewamy razem.

Ciotka Ada (Adriana Wdziękońska) wraz z innymi muzykami zaprezentuje najmłodszym uczestnikom dźwięki emitowane przez tytułową harfę (wykonawca Maria Lewandowska), flet (Anna Gruszczyńska) i wiolonczelę (Katarzyna Beresińska). Nie zabraknie tańca, podczas którego rolę psotnego Zefirka zagra Monika Kochanowska.

Bilety dostępne są w cenie: 15 zł (bilet dla dziecka) i 20 zł (bilet dla osoby dorosłej).